יום ג', ל’ באב תשע”ז
דף הבית דבר המנהלת תחומי דעת אתרי שכבות פינת הרב שמיטה סוגרים שבוע חדר מורים יצירת קשר
 
 
ענו על הסקר הבא
מטלה מיוחדת ללמידה בשעת חירום
מוזמנים להיכנס ללינק הבא בכדי לקיים את תרגיל הלמידה
מוזמנים להיכנס למטלה ולהדריך את התלמידים בביצוע המטלה
לקראת תרגיל למידה בחירום - קישור לאתר הלמידה בחירום של משרד החינוךלהלן הקישור: מרחב הלמידה בחירום
http://matal3.4300.co.il/mador /x5e2-2/
מחנכים מורים, מוזמנים להיעזר בחומרים
מומלץ לעבור על החידון לפני כן
חידון נהדר לחנוכה להוריד לכיתה. מוזמנים להשתמש בו.
הקרבות של חנוכה עדיין לא הסתיימו, רק שכיום אין ברירה, הגיע הזמן להוציא את הנשק הסודי מתוך אתר 'אש התורה'.
מהו טו בשבט? היכנסו לסרטון הבא
סרטון חזק לעשרה בטבת
סרטון על הרב נריה זצ"ל. מהדמויות הבולטות בציונות הדתית
הודעה להורים: מוגש לכם טופס הנחה בשכר לימוד. נא להוריד ולמלא בהתאם לפרטים המצורפים
סרטון נפלא על אנשים גדולים שהחליטו לשנות את העולם בעזרת המעשים הקטנים. מצגת יפיפייה שתתקשר לכם גם לנושא השנתי בזכות הרבנית קאפח. מתאים לכולם להקרנה לפני ראש השנה. אורך: 2:45. מוזיקה עם תרגום.
עוד סרטון מהטובים של 'אש', שמסביר לנו מדוע כדאי לנו להסתכל מחדש על כל עניין פחד הדין של ראש השנה ואולי אולי, ייתכן שכל מה שחסר לנו זה עוד קצת אהבה. קצר. מעניין עם טעם של נקודות למחשבה.
מצגת מרגשת אודות חשיבותה של התפילה כחלק ממערך ההכנה לקראת 'ראש השנה'.
הורים ותלמידים יקרים! הנכם מוזמנים להירשם לקייטנות קיץ דיגיטליות של החמ"ד ,הקייטנות ללא עלות.
מצגת נפלאה על טו בשבט
כי האדם - חומרים לינקים ומראי מקומות לטו בשבט
רציונל:שלג. התלמידים נשארים בבית ומחפשים מה לעשות.בכדי למלא קצת את הזמן הפנוי, מוגשת לכם יחידה זו המביאה לכם סקירה בתלת מימד לגבי השלג:1. המימד האנושי – האנשים השקופים שאנחנו לא תמיד חושבים עליהם בשלג.2. המימד ההלכתי – בית מדרש ושאלה שקשורה לשלג3. המימד המדעי – איך נוצר השלג?היחידה מותאמת לעבודה מתוקשבת בבית.משך היחידה: 45 דק'.טווח גיל: כיתות ג – ו.
תגובות: -1  צפיות: -1
מהי תפילה? מדוע אנחנו צריכים בכלל להתפלל? האם תפילה צריכה כוונה או שאפשר פשוט ללעוס את המילים ולדקלם אותם כרובוט? על כל אלו ועוד תמצאו במערך 'ואני תפילה' הנועד להגיש לתלמידים צהר ולתפוס קצת ממהותה של התפילה.
העלון של בית הספר מגיע ובגדול... פרטים בפנים.
בשעה טובה הפקנו עבור תלמידנו היקרים חוברת לימוד ועבודה לראש השנה ולימים הנוראים.בחוברת נלמד על המנהגים בחודש אלול - שופר סליחות, תשובה. על הלכות ומנהגי ראש השנה - סימנים, שינויים בתפילה, תקיעת שופר. תשליך ועוד... באמצעות לימוד הלכות ומנהגי החג אנו משתדלים להעביר לתלמידים הצדיקים גם את אווירת הימים הנוראים ואת ההתנהגות הנדרשת והרצויה בימים אלו. בד בבד אנו גם מקנים להם גם את מיומנויות הקריאה וההבנה הנדרשים בלימודי השפה.
"הסידור המטייל" בהובלת הרכזת החברתית המורה חניתה. הסידור המטייל הינו חוברת העוברת בין ילדי הכיתה, כל הורה כותב ביחד עם בנו תפילה פרטית מרחשי ליבו. החוברת מטיילת בין כל ילדי הכיתה ובכל יום הסידור יפגוש משפחה נוספת מהכיתה שתעשיר את הסידור בתפילה נוספת. לאחר סיום הסבב הכיתתי המחנכים יקריאו את התפילות ויציגו את הסידור בכניסה לבית הספר."הסידור המטייל" שם לו מטרה ללמד את הילדים"שיח עם הבורא " ולחבב אותו בעיניהם. כמו כן, "הסידור המטייל" מהווה נדבך ראשון וחשוב בפיתוח השיח האישי והבין אישי שהשנה יינתן עליו דגש באופן מיוחד בבית הספר.אנו תקווה כי ה'סידור המטייל' ימשיך את טיולו אל על ויביא את תפילותיהם ובקשותיהם של תלמידנו היקרים בפני מי שאמר והיה העולם ויתקבלו בפניו .
לשם צפיה בסרטון, הכנסו לתחום דעת זה"ב, והקישו על הקישור בצד ימין בשם "לילדים אין בלמים". התגובות לסרטון יהיו בפורום הכיתתי האישי שלכם, בהצלחה.או בקישור הבא: https://www.youtube.com/watch? v=147A_CvKOQc
תפקידים ודרכי תקשורת, לתועלת כולם בס"ד.
http://www.mada.org.il/activit ies/night
מצגת שנשלחה אלינו ע"י המורה למדעים, הגב' לבנה בן דוד.
תעודת זהות של בית הספר
ביה"ס התורני "חומת שמואל" מונה למעלה מ 600 תלמידים. ביה"ס חרט על דגלו את האמירה "באהבה ובאמונה נצליח". הכיוון החינוכי הוא חינוך מתוך אמון בתלמיד ובכוחותיו ומתן כר נרחב לתלמיד למצות את יכולותיו. כבית ספר תורני ניתן דגש חזק על לימודי הקודש ועל לימודי החול היונקים מן הקודש. החיבור לעם ישראל בא לידי ביטוי בחינוך לנתינה ולקבלת האחר בחברה. צוות בית הספר מסור, אוהב ומקצועי.
תגובות: -1   צפיות: -1
הורים יקרים: מוגש לכם הסבר על תחרות 'קוד מונקי' - או אליפות הסייבר הארצית. מוזמנים להסתכל ולעיין
תגובות: -1  צפיות: -1
מדוע חשוב לנו לדעת גם לתת בשביל לתת ולא רק על מנת לקבל פרס? אחרי צפייה בסרטון הבא, הנתינה מקבלת משמעות אחרת לגמרי. אורך: 3:05 שניות
"עתיד"
יחידה זו נכתבה בעקבות 'מחאת המילקי' והיא ממחישה בעזרת סיפור קצר, מדוע למרות כל היתרונות הכלכליים והפיתויים, חיי הנוחות והרווחה שיש במדינות אחרות מלבד ישראל דוגמת גרמניה, עדיין אין לנו ארץ אחרת והמקום הטבעי ביותר ליהודים הוא מדינת ישראל. לימוד מהנה!
סרטון שעיבדה המורה לימור עמר, מוזמנים להיכנס - ללמוד ולהנות!
מצגת יפיפייה שתתקשר לכם גם לנושא השנתי בזכות הרבנית קאפח. מתאים לכולם להקרנה לפני ראש השנה. אורך: 2:45. מוזיקה עם תרגום.
לכבוד השנה החדשה אם עצרתם רגע, שחזרתם את השנה האחרונה שעברה עליכם ומצאתם את החיים שלכם דבש והכול באמת אחלה ותודה ששאלנו, אתם יכולים להמשיך ולזרום כי באמת חבל על הזמן שלכם. אבל אם בכל זאת הצלחתם להיזכר בכמה רגעים כאלו קטנים שכמעט ונשכחו מבעד לאבק הזמן, ייתכן ובכל זאת תוכלו למצוא כמה נקודות שיעזרו לכם לתפוס כמה שיותר גרגירים של זהב בשעון החול שיתהפך לספירה לאחור בעוד כיומיים, עת התקדש היום.אבינועם הרש
מוגש לפניכם מערך לימוד לסוכות המחולק לפי הימים המורכבים מסיפור קצר בכל פעם כאשר לאחריו תמצאו שאלות מנחות לדיונים פתוחים. כל הסיפורים קלילים ובעלי מסר חינוכי ברור.
איזו מילה אינה עברית במקורה – אתרוג, לולב, הדס או ערבה? מהו עוקץ ומהו פיטם באתרוג? והאם בסוכה צריך לפחות ג' דְפָנות/דַפְנות? * משאל רחוב מיוחד בנושא סוכות והשפה העברית - אוצר מילים, קריאה בקול, תקינות ושם המספר, תורת הצורות וגם ניבים.פעילות הידודית (אינטראקטיבית) מלווה לסרטון תמצאו בילקוט הדיגיטלי חט"ב עברית: http://bit.ly/1wTkdXj
מה נשתנה ראש השנה? דפי לימוד ועיון לתלמידי בבית הספר 'חומת שמואל' לראש השנה מחולקים לפי הימים. הורים יקרים! מאחר שראש השנה יצא השנה מחובר לשבת, אנחנו מקבלים שלושה לילות ושלושה ימים בהם בנכם נמצאים בבית. אין ספק שמדובר באתגר לא פשוט: למשך שלושה ימים כל בני הבית נמצאים במרחב אחד, דורכים אחד לשני על הרגליים ובדרך הטבע נוצרים כל מיני 'מורכבויות ואתגרים' שונים הן ברמה הרגשית-הבין אישית והן ברמה הכללית. v לשם כך מובא לפניכם מערך 'מה נשתנה ראש השנה?' המיועד לצבוע יומיים מהזמן שנשאר לבניכם בן התפילות למהנה ומאתגר יותר. v המערך ניתן להדפסה והוא כולל 8 עמודים. למי שיש אפשרות להדפיס על דו"צ כמובן שעדיף.
הגשר - סרטון נהדר שממחיש לנו את חשיבות הפשרה ומדוע בחיים כדאי לנו תמיד להתפשר. אורך: 2.45
מה המידה שלך? שאלון תכנון אסטרטגי לתלמיד איך לתקן את המידה הנבחרת שלו.מצורף לפעילות הקודמת.בהצלחה!
'מה המידה שלך?' הוא מיזם בית ספרי השם לו למטרה לצבוע את בית הספר בגווני 'זמן אלול' הישיבתי הנחשב לאחד הזמנים המשמעותיים והמשפיעים ביותר על התלמידים כאשר הוא צבוע בסימן 'תיקון המידות' ובעבודת המוסר. לעומת הישיבות, בבית הספר 'חומת שמואל' אין 'שיעור מוסר' מוגדר במערכת וברוב הפעמים לא תמיד יוצא להעלות בכל יום את נושא ה'אלול' ו'תיקון המידות'. מתוך כך נולד מיזם: 'מה המידה שלך', שנועד להטמיע בקרב התלמידים את אווירת האלול ולהוריד הלכה למעשה בבחינת ל'אסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא' תוך מימוש בחירת המידות של התלמידים על ידי תוכנית עבודה מסודרת.
סרטון מדהים שמעביר בצורה חווייתית את כוחה של הנתינה. אידאלי להעברת סדנאות ופעילויות לתלמידים אודות חסד ונתינה שלא על מנת לקבל פרס.
מוגשת לפניכם יחידת: 'תעביר את זה הלאה' – הבאה להדגיש את כוחם וחשיבותם של המעשים הקטנים. לאחר הסיפור מובאים לפניכם שאלות לדיון פתוח, כאשר שאלה המסומנת ב הינה שאלת אתגר. אנחנו מקווים שתיהנו ותפיקו מהיחידה את המרב. לימוד נעים!
יחידה זו נוגעת בעניין המודעות החברתית שלנו כלפי אנשים מתקשים נטולי ההילה ה'מצליחנית' תוך כדי הצבת נקודות לדיון ושיח איפה הרגישות הזו תופסת אותנו והאם אנחנו באמת מוכנים להקריב לטובת שמירת כבוד הזולת גם במחיר ההצלחה האישית שלנו.
עשרות פעילויות ומתודות בנושא: 'שיח בין אדם לבוראו ותפילה' באתר המקוון של בני עקיבא העולמי
תפילה נוגעת ונוקבת שכתב הרב שייטנזלץ. יכולה להיות מחולקת לתלמידים/ות ולפעול הרבה בעניין משמעותה של התפילה
רגע לפני שכל עם ישראל רואה אותך שר, בא לך להתפלל דווקא עכשיו. לפני כולם. בלי לדפוק חשבון. סרטון נהדר שמביא לנו גם פולמוס על התפילה מבין השופטים. מצוין כחומר למחשבה.
כמה פעמים קרה לכם שממש רציתם להתפלל לקב"ה אבל פשוט לא מצאתם את המילים הנכונות?הקטע הבא מתוך אושפיזין ילמד אותנו איך עושים את זה נכון. מתוך 'מילה טובה' של הרב יוני לביא.
יחידת לימוד מעשירה ביותר על התפילה. מומלצת כחומר רקע וכתופסת להעשרה.
יחידה זו נכתבה בעקבות 'מחאת המילקי' והיא ממחישה בעזרת סיפור קצר, מדוע למרות כל היתרונות הכלכליים והפיתויים, חיי הנוחות והרווחה שיש במדינות אחרות מלבד ישראל דוגמת גרמניה, עדיין אין לנו ארץ אחרת והמקום הטבעי ביותר ליהודים הוא מדינת ישראל. לימוד מהנה!
סרטון נהדר שממחיש בצורה מצוינת מדוע אנחנו צריכים להיות בעלי מודעות חברתית מפותחת סבלנית ומכילה כלפי אנשים עם מוגבלויות. אורך: 40 שניות
דבריו של נשיא הפלרמנט האירופי הם פרק נוסף בתולדות השקר, שמזכיר לנו את מה שכבר למדנו מסיינפלד: ”זה לא שקר אם אתה מאמין בזה" אידאלי כחומר רקע לפעילויות, שיעורים ושיח בנושאי 'יושרה אמת ולחץ חברתי'.
הגיע הזמן לגדול 12פעמים מתוך ידיעה ברורה שבכל פעם ופעם הוא מסכן את החיים שלו. חשבתי מה עבר לו בראש באותם רגעים. למה הוא עשה את זה? הרי הוא בחופש הגדול שלו אני מניח שהוא היה עונה לי: פעם לוחם, תמיד לוחם. אני אולי בחופש, אבל המחויבות שלי לתג וגאוות היחידה שלי, הם אף פעם לא יוצאים לחופש. אבינועם הרש, חברים מקשיבים
המכתב של אודי"כשתקרא את השורות האלו, אני כבר לא אהיה אתכם. אני נמצא כעת רחוק ממך מאד. בעולם אחר. אני מקווה שהדברים שאתה עומד לקרוא עכשיו לא יגרמו לך צער, ושתצליח להתגבר ולחזור למסלול חייך מהר ככל האפשר, אך יש כמה דברים שהרגשתי שאני פשוט חייב לומר לך..."מומלץ לילדים בוגרים בכיתות ה' ו'
הסבר על יום השואה וכן סרטון קצר לתלמידים
יש משהו באישיותה של רחל אמנו, במסכת החיים שלה, שאומר לנו – לי אתם יכולים לספר על צער, על קשיים, על צרות, כי אני יודעת בדיוק למה אתם מתכוונים...
שיר מרגש ונוגע שחיברה הרבנית ימימה מזרחי. יכול גם להתאים כפתיחה לדיונים ושיח אודות התפילה וחיי היומיום.
מצגת מקסימה המביאה רקע על קבר רחל מלווה בצילומים מהעבר וכן של מרן הרב מדרכי אליהו זצ"ל אודות קבר רחל.אורך: 4.39
סרטון נהדר מלווה בשיר המביא רקע מתומצת לדמותה וגדולתה של רחל אמנו.אורך: 6.55
יש לכם פעולה להעביר? נתקלתם בשאלה מעניינת שאחד מהתלמידים שאל אתכם? אם כך, האתר של 'חברים מקשיבים' הוא התשובה שלכם. באתר אלפי שאלות ותשובות, טורים, מאמרים וחומרים משובחים המיוחדים לתלמידים ולנוער. שווה להציץ!
המאגר של 'מנהל חברה ונוער' בהחלט מקום מצוין להתחיל איתו בניית פעילויות והפעלות. מכרה זהב של ממש. מומלץ בחום!
עשרות הפעלות ומתודות שיעזרו לכם לפתח את השיעור במגוון נושאים, מחכים לכם בלינק הבא.
תיאוריית האינטליגנציות המרובות של פרופ´ הווארד גרדנרסקירה ראשונה אודות התאוריה. מאמר שעושה סדר ומכניס אותנו לעובי הקורה.
הוראה לפני אנטיליגנציות מרובות של גרנר - מכון ברנקו וייסבעמוד זה נקבל סקירה ראשונות אודות הכוונה לבניית מודלים חינוכיים בהתאם לאנטיליגנציות המרובות של גרנרמוסיף המון!
מומלץ להתחיל מהאתר של מת"ל:תמצאו כאן עשרות אתרים וכתובות בדרך לבניית ההפעלה שלכם לתלמידים בנוגע לחשיבה יוצרת ולאסטרטגיות חשיבה שונות.מומלץ!
מה קורה כשעשרות שנים של חינוך מתנקזים לטור אחד? הקליקו על הלינק הבא ותגלו בעצמכם עד כמה נכון המשפט שאומר שיש עצות ששוות יותר מזהב
אל תיגע בי! טור מרגש ונוגע על מורים ותלמידים וההשראה שביניהם. מאת מאיר שלו
מה לדעתם הייתם חושבים לו הייתם הופכים למשך יומיים לתלמידה?קראו החוויות של המורה שהלכה עם המחשבה הזו צעד אחד קדימה
טעויות לשון רווחיות - מאמר מוסיף ומרתק למחנכים מורים אודות העברית
אנטיליגנציות מרובות - מאמר נפלא על ריבוי האנטיליגנציות במרחב הבית ספרי. מרתק ומוסיף המון!
הפרעות קשב וריכוז - מאמר ממקד שמוסיף נקודות רבות וכלים להכוונה. מומלץ בחום!
מאמר מרתק במיוחד של קן רובינסון שמסביר מדוע בתי הספר הורגים את היצירתיותנהדר לחשיבה ולדיונים אודות בתי הספר ומקומם במרחב הלמידה הקיים
כחלק מגל הרשתות החברתיות השוטף אותנו, מגיעים גם תופעות הלוואי של פגיעות ברשת: תלמידים שנפגעים כתוצאה מהוצאת שם רע, חרם, עבריינות והלבנת פנים שמאפשרות הפלטפורמות הללו. ביחידה זו נעשה ניסיון להעלות את הבעיה ולגעת בה מכמה כיוונים, כולל ניסיונות לתת כלים לצד הפגוע בכדי שיוכל לקחת את הפגיעה שלו למנף אותה לכוחות של צמיחה והתחדשות.
בחודש אחר אנחנו מרבים להזכיר את מוטיב המסכה והתחפושות. מטרת היחידה הינה לעורר בתלמידים את מודעות עניין הרגש לזולת והכבוד ההדדי, על ידי המשגת מוטיב המסכה תוך כדי הכוונת התלמידים באמצעות שאלות: האם אנחנו חובשים לובשים מסכות גם במשך השנה מלבד פורים? האם יש לנו בארון כל מיני מסכות: מסכת נחמדות, ומסכת פנים צוחקות, מסכה של פנים רעות ומסכה של פנים אוהבות והכול בהתאם לצורך שלנו? על כל השאלות האלו תנסה היחידה לענות באמצעות העברת התלמידים במסע המודעות לעבר עולם המסכות של חיינו.
חגים   |  כישורי חיים   |  שיח - בין אדם לבוראו   |  ציונות דת ומדינה   |  מודעות חברתית.
חומרים חינוכיים של 'חברים מקשיבים'   |  ימים מיוחדים בשנה   |  שיח - בין אדם לעצמו   |  שמיטה
שיח - בין אדם לחברו   |  אתרים מומלצים   |  מתודות והפעלות   |  חשיבה יוצרת ואסטרטגיות חשיבה   |  חדר מורים לומד
אישים גדולים בתולדות עם ישראל   |  רשתות חברתיות   |  ימים מיוחדים   |  טו בשבט
פורים - יחידה מתוקשבת בנושא מסכות ובין אדם לחברו
סרטונים חינוכיים המובילים לדיונים משפחתיים ולשאלות אודות המסרים הנלמדים מהם. הוראות שימוש בסדנה: כל הסרטונים הבאים הם בעלי מסר חינוכי מובהק. השתדל לצפות בהם בישוב הדעת. לאחר מכן ענה על השאלות. מותר להתייעץ עם ההורים. בהצלחה!
בסוד שיח: בית מדרש יוצר   |  ביכורים: יצירות והגות מפירות תלמידי 'חומת שמואל'
חיים בסרט - סרטונים חינוכיים
לינק שמפנה אתכם לספרייה של בית המדרש להתחדשות שם תוכלו להעשיר את עצמכם במגוון רחב של תחומים הקשורים לעבודת המידות, צמיחה, התחדשות ומודעות פנימית.
חדשות בית הספר
אלבום תמונות
גלריית סרטונים
חינוך חברתי
צוות בינמקצועי
ארכיון תשע"א
למידה בשעת חרום
פרוייקטים יחודיים
מרכז הדרכה
עלון בית הספר
בית המדרש של 'חומת שמואל': 'אדם, חומה ואדמה'
הענן החינוכי


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום|